Oceń sprzedawcę Tauron

12345

Ocena 2.4/5 (723 głosy/ów)

Tauron taryfa B23, B22 i B21

Grupa taryfowa B to odbiorcy posiadający doprowadzone średnie napięcie do swojej firmy. Co ważne firmy odbierające prąd w grupie taryfowej B są właścicielami układu rozliczeniowo-pomiarowego. W związku z powyższym to one muszą ponosić np. koszty związane z wymianą licznika prądu np. w celu dostosowania układu do tzw. zasady TPA czyli zmiany sprzedawcy prądu. Na szczęście ponoszą nawet taki koszt zdecydowana większość klientów już po pierwszym roku zarabia na zmianie sprzedawcy prądu. Koszty wymiany licznika mogą zostać wliczone w cenę MWh przez nowego sprzedawcę prądu. Jeśli chcecie płacić dużo niższe faktury za prąd w firmie, dodatkowo zyskać wymianę układu TPA wystarczy wypełnić formularz dla firm na stronie Optimal Enegy, w celu uzyskania informacji na temat obniżenia kosztów zakupu prądu.

Tauron taryfa B21

Najpopularniejsza grupa taryfowa ze stałą stawką za MWh w ciągu doby. Tak jak wszystkie taryfy jednostrefowe są jedną z najbardziej popularnych form rozliczania za pobraną energię elektryczną dla przedsiębiorców.

 

Tauron taryfa B22

Elastyczna grupa taryfowa kierowana dla odbiorców mogących przesująć procesy produkcyjne w godziny obowiązywania tańszych stawek za MWh. Szczegółowe godziny występowania danej strefy są ustale przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego

 

Tauron taryfa B23

Trójstrefowy podział doby. W przypadku odbiorców średniego napięcia duża część firm produkcyjnych z dobrym prolilem zużycia energii gdzie w dużej mierze zużycie odbywa się w czasie obowiązywania najniższych stawek za energię elektryczną (najczęściej mięczy godzinami 13 a 19 oraz 21 a 7 rano). Szczegółowe godziny wyznacza lokalny OSD, wychodzi na tym rozwiązaniu najlepiej. Wybór tej opcji najelpiej poprzedzić dokładną analizą profilu zużycia energii w firmie, tak żeby zużycie energii w 3 strefie przekraczało 65% całego zużycia energii.